Prof. Jan Miodek i uczniowie Szkoły Polskiej w Hadze w w programie „Słownik polsk

W minioną sobotę, 12 września uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w programie telewizyjnym pt. „Słownik polsko-polski”, poświęconym kulturze języka polskiego.

Dzięki wykorzystaniu łączności internetowej i komunikatora Skype mieli okazję spotkać się z wybitnym polskim językoznawcą, profesorem Janem Miodkiem, który z charakterystyczną dla siebie swadą i w sposób przystępny, odpowiadał na zadawane mu pytania. Naszych uczniów interesowały zagadnienia poprawnej polskiej wymowy i etymologii wyrazów.

Spotkanie z profesorem Miodkiem dostarczyło wszystkim uczestnikom niezapomnianych przeżyć i przypomniało, jak ważne jest pielęgnowanie ojczystego języka, zwłaszcza u osób mieszkających poza granicami Polski.

Emisja 473 odcinka „Słownika polsko@polskiego” zaplanowana została na antenie TVP Polonia 3 października 2020 r. o godz. 17:00 (premiera). Powtórka nastąpi 4 października w godzinach nocnych (godz. 1:20). Zapraszamy do oglądania!