Our Recent Posts

Tags

Z profesorem Janem Miodkiem online, czyli udział w programie "Słownik polsko@polski"

"Słownik polsko@polski" to program poświęcony kulturze języka polskiego. Jego uczestnikami są goście zaproszeni do Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego i widzowie rozsiani po całym świecie, którzy rozmawiają z profesorem Janem Miodkiem o współczesnej polszczyźnie.

W styczniu bieżącego roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wystąpić w kolejnym odcinku "Słownika polsko@polskiego" i zadać panu profesorowi kilka pytań z dziedziny językoznawstwa. Dowiedzieli się m.in. jak brzmi poprawna nazwa mieszkańca i mieszkanki Hagi oraz co oznacza wyrażenie "latający Holender".

Zapraszamy do obejrzenia 456 odcinka programu z udziałem naszych uczniów!

https://vod.tvp.pl/video/slownik-polskopolski,kruszyc-kopie-odc-456,46161471