Z profesorem Janem Miodkiem online, czyli udział w programie "Słownik polsko@polski"

February 25, 2020

"Słownik polsko@polski" to program poświęcony kulturze języka polskiego. Jego uczestnikami są goście zaproszeni do Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego i widzowie rozsiani po całym świecie, którzy rozmawiają z profesorem Janem Miodkiem o współczesnej polszczyźnie.

W styczniu bieżącego roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wystąpić w kolejnym odcinku "Słownika polsko@polskiego" i zadać panu profesorowi kilka pytań z dziedziny językoznawstwa. Dowiedzieli się m.in. jak brzmi poprawna nazwa  mieszkańca i mieszkanki Hagi oraz co oznacza wyrażenie "latający Holender".

 

Zapraszamy do obejrzenia 456 odcinka programu z udziałem naszych uczniów!

https://vod.tvp.pl/video/slownik-polskopolski,kruszyc-kopie-odc-456,46161471

 

 

 

Please reload

Our Recent Posts

Niezwykły człowiek, wspaniały pisarz, czyli spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

September 21, 2020

Pożegnanie absolwentów liceum

September 14, 2020

Profesor Jan Miodek i uczniowie Szkoły Polskiej w Hadze w programie „Słownik polsko@polski”

September 14, 2020

1/1
Please reload

Tags

Please reload

 

Kontakt

+31 616 063 774

Obserwuj

©2018 by Aleksandra Siłuch